Zákaznická podpora:info@therofficial.cz

Lovers Not Friends - Album

Lovers Not Friends je první studiové album THER. Vydala jej digitálně prostřednictvím hudebního vydavatelství RedDot Records dne 22. října 2023.

Album s názvem "Lovers Not Friends" je debutové album THER. Získalo podporu od OSA.

Křest alba proběhl 22. října 2023 v Praze v Anime Coffee and Secondhand Baru. Jednalo se o neveřejnou akci, kde po THER vystupovalo dalších 11 interpretů.

Datum vydání:  22.10.2023
Délka: 39:26
Jazyk: Angličtina
Žánr: Pop
Autor hudby:  THER, Mr. BRAIN
Autor textu:  THER
Produkce:  Mr. BRAIN, JD
Nahrávací studio:  JackDaw Studio
Videoklipy:  Mr. BRAIN, JD, PeetFlue, Michal Větrovský
Vydavatel: RedDot Records
ZOBRAZIT VÍCE NA WEBU REDDOT RECORDS

Ikona YouTube Ikona Deezer Ikona Apple Music Ikona Spotify

THER - Lovers Not Friends - Album

 

Dílo zkoumá různé aspekty vztahů a osobních zkušeností, od intenzivního cítění a touhy až po introspekci. Kromě toho se v albu objevují témata spojená s hudebním světem, pozicí jednotlivce v hudebním sektoru a hlubokými vztahy.

VZNIK

Po pozitivní zkušenosti s vydáním jejích tří mimoalbových singlů Mentally Ill, Tell Me a Maniac se THER rozhodla s hudebním vydavatelstvím RedDot Records pokračovat ve spolupráci – tentokrát již na plnohodnotném studiovém albu. Sestava skladeb v albu vznikla tak, že kromě Lovers Not Friends vybral Mr. BRAIN sedm náhodných skladeb z celého seznamu skladeb, které měla THER v danou chvíli připravené.

PRODUKCE

Všechny skladby z alba složila THER sama. Mr. BRAIN následně všechny skladby dle THER demo verzí přepracoval, přidal různé nástroje a orchestrální prvky, reinstrumentoval apod. Všechny vokály byly nahrány v JackDaw Studiu a mix vokálů obstarala JD. Mr. BRAIN se postaral o mix hudby a celku a finální mastering.

KOMPOZICE

Album je lazeno do popového hávu, ale obsahuje širokou škálu prvků různých hudebních žánrů – od dokreslování skladeb nástroji symfonického orchestru, po kompoziční přístupy taneční elektronické hudby. Častý prvek ve skladbách přítomných na albu je klavír, což odráží fakt, že je THER klavíristka.

VIDEOKLIPY

Videoklip k písni Lovers Not Friends stvořil PeetFlue se zpěvačkou, pod dohledem týmu RedDot Records. Koncept a choreografii vytvořil Michal Větrovský, který se v klipu objevil jako tanečník spolu s THER. Klip v tanečním sálu s fialovým světlem vyjadřuje emoce písně a vytváří intimní atmosféru.

Videoklip Music Industry režíroval a sestříhal Mr. BRAIN a natáčení proběhlo v RedDot Records, JackDaw Studiu a na Kladně. Klip na třech vertikálních obrazovkách líčí tragický osud zpěvačky a zkreslení reality bulvárními médii. Kritizuje negativní vliv médií a zobrazuje buď skutečnou smrt zpěvačky, nebo symbolicky ztrátu její osobnosti vlivem hudebního průmyslu.

Videoklip k skladbě Blessed vytvořil v Kladně Mr. BRAIN. Klip začíná temně s postupným přechodem zpěvačky do světla a odehrává se převážně venku s výraznými barvami a světlem. Je to vizuálně intenzivní dílo, které upoutá pozornost diváků.

Ochrannémý svaz autorský (OSA) poskytl svou podporu při vytváření všech těchto videoklipů. Jejich výroba tak byla realizována i díky programu "Vyrobeno s OSA" a finanční podpoře ze strany grantového programu Partnerství OSA.

© 2023 RedDot Records