Zákaznická podpora:info@therofficial.cz

Maniac - Singl

Maniac je čtvrtý singl THER. Vydala jej digitálně prostřednictvím hudebního vydavatelství RedDot Records dne 31. května 2023.

Datum vydání:  31.5.2023
Délka: 3:02
Jazyk: Angličtina
Žánr: Pop
Autor hudby:  THER, Mr. BRAIN
Autor textu:  THER
Produkce:  Mr. BRAIN, JD
Nahrávací studio:  JackDaw Studio
Videoklip:  PeetFlue
Vydavatel: RedDot Records
ZOBRAZIT VÍCE NA WEBU REDDOT RECORDS

Ikona YouTube Ikona Deezer Ikona Apple Music Ikona Spotify

THER - Maniac - Single

 

Píseň Maniac vyjadřuje pocit zklamání a zrady v romantickém vztahu. Zpěvačka se cítí jako šílená, bez kontroly nad vlastním životem, zatímco její partner komunikuje s jinou ženou. Zpěvačka si uvědomuje pravdu o nevěře svého partnera, což vyvolává u ní pocity zmatku a smutku. Opakovaný refrén "Louder, louder, louder" znázorňuje narůstající emoce a sílící frustraci zpěvačky.

VZNIK

Píseň Maniac vznikla jako reakce na osobní zkušenost s podvodem ze strany přítele THER. Ta se dlouho snažila omlouvat partnera a vinila sebe sama. Píseň vznikla z motivu, který THER vymyslela již dříve, a text napsala během hodiny psychologie. THER se rozhodla být konkrétní ve svém vyjádření, a název "Maniac" přesně vyjadřuje dynamiku a intenzitu emocí, které zažila.

PRODUKCE

Maniaca THER napsala v květnu 2021 a později jej upravil a přepracova Mr. BRAIN. Vydaná verze zůstává věrná původnímu demu. Vokály byly nahrány v JackDaw Studiu a mixem a masteringem se zabývali JD a Mr. BRAIN. Singl Maniac obsahuje také instrumentální verze, acapella verzi a různé verze se zpěvem.

KOMPOZICE

Píseň Maniac je energická skladba s tempem 120 dob za minutu v tónině Amoll. Maniac využívá klavír jako rytmickou kostru a má opakující sekvenci akordů v tónině A-moll. Používá různé typy bicích souprav a orchestrální perkuse. Hlasový rozsah v Maniacovi se pohybuje od f do E2 (F3 - E5).

VIDEOKLIP

PeetFlue byl zodpovědný za režii, natáčení a střih videoklipu, který byl natočen v nevyužitém sklepě Restaurace na Střelně ve Slaném. Videoklip poskytuje vizuální zážitek, který je doplněn světelnými prvky, které vyjadřují proměnlivé emoce zpěvačky.

© 2023 RedDot Records