Zákaznická podpora:info@therofficial.cz

Lovers Not Friends - Singl

Lovers Not Friends je pátý singl THER. Vydala jej digitálně prostřednictvím hudebního vydavatelství RedDot Records dne 28. června 2023.

Datum vydání:  28.6.2023
Délka: 3:43
Jazyk: Angličtina
Žánr: Pop
Autor hudby:  THER, Mr. BRAIN
Autor textu:  THER
Produkce:  Mr. BRAIN, JD
Nahrávací studio:  JackDaw Studio
Videoklip:  PeetFlue, Michal Větrovský
Vydavatel: RedDot Records
ZOBRAZIT VÍCE NA WEBU REDDOT RECORDS

Ikona YouTube Ikona Deezer Ikona Apple Music Ikona Spotify

THER - Lovers Not Friends - Single

 

Píseň Lovers Not Friends vyjadřuje konfliktní vztah mezi milenci, kteří potlačují své emoce a preferují pouze fyzickou přitažlivostZpěvačka prožívá rozporuplné pocity ohledně skutečnosti tohoto vztahu, zda je opravdový nebo pouze fantazie. Vztah je založen na sexuální přitažlivosti a vzájemných dohodách, ale stále se potýkají s emocemi, které nechtějí přiznat.

VZNIK

27. prosince 2022 THER se nudila a rozhodla se využít svůj čas produktivně tím, že složí novou píseň, kterou později pojmenovala Lovers Not Friends. Tato píseň vyjadřuje konfliktní pocity spojené s nejasným vztahem, který THER zažívala. Skrze proces skládání této písně zpěvačka získala nadhled nad svou situací a uspořádala si své myšlenky.

PRODUKCE

Lovers Not Friends je první singl z debutového alba stejného jména. Album je podpořeno grantovým programem Partnerství OSA – Vyrobeno s OSA. Skladbu Lovers Not Friends napsala THER a upravil ji Mr. BRAIN, který přidal elektrickou kytaru a orchestrální prvky. Vokály byly nahrány v JackDaw Studiu a mix vokálů obstarala JD. Mr. BRAIN se postaral o mix celku a mastering.

KOMPOZICE

Lovers Not Friends je živá skladba s rychlostí 60 úderů za minutu, která v sobě nese chytlavou melodii ve tónině A♭ moll. Klavír hraje hlavní roli v této skladbě, představuje její základní strukturu a vytváří nosnou kostru. Hlasový rozsah v písni Lovers Not Friends se pohybuje od malého g po E2 (G3 – E5), což umožňuje zpěvačce vyjádřit širokou škálu emocí.

VIDEOKLIP

Videoklip k písni Lovers Not Friends režíroval, natáčel a sestříhal PeetFlue pod kreativním vedením produkčního týmu RedDot Records a zpěvačky. Nápad, styl, obsah videoklipu a taneční choreografii vymyslel Michal Větrovský, který ve videoklipu ztvárnil tanečníka spolu s THER na druhý refrén. Klip Lovers Not Friends vizuálně vyjadřuje emocionální kontrasty, které se odrážejí v textu a atmosféře písně a klip se odehrává v tanečním sálu nasvíceném fialovým světlem, vytvářejícím intimní a tajemnou atmosféru.

Chceme vyjádřit zvláštní díky Ochrannému svazu autorskému (OSA), který poskytl svou podporu při vytváření tohoto videoklipu. Výroba hudebního videoklipu byla realizována díky programu "Vyrobeno s OSA" a finanční podpoře ze strany grantového programu Partnerství OSA.

VERZE SE SÓLOVÝM KLAVÍREM

© 2023 RedDot Records