Zákaznická podpora:info@therofficial.cz

O THER

THER je talentovaná česká umělkyně s mnoha různými schopnostmi a talenty – od zpěvu, přes hudební kompozici, hru na klavír, až po tanec a podnikání. Narodila se ve městě Slaný. Její hudba je velmi rozmanitá, ať už se jedná o operu, pop nebo rock. Už od devíti let skládá hudbu a má zkušenosti se sólovým i sborovým zpěvem.

Většinu textů skládá v angličtině.

THER se zpěvu věnuje od druhé třídy základní školy, kdy se připojila ke školnímu sboru. Postupně se věnovala různým žánrům a prošla si operou, lidovou hudbou a popem. Absolvovala také Základní uměleckou školu ve Slaném, kde se dále zdokonalovala ve svém hudebním vzdělání.

Během svého studijního pobytu v Egyptě se THER naučila plynně anglicky a získala certifikát Trinity Exams Grade 6 ve zpěvu.

V roce 2020 vydala svůj první videoklip ke skladbě "What You Waitin For" pod svým reálným jménem Tereza Bláhová.

Před vydáním debutového alba "Lovers Not Friends" vydala THER tři singly - "Mentally Ill" "Tell Me" a "Maniac". Tyto skladby také dostaly své vlastní videoklipy.

Její debutové album "Lovers Not Friends" vyjde 22. října 2023 a bude obsahovat osm autorských písní. Album bude podpořeno z grantového programu OSA Partnerství.

První 3 skladby vyjdou jako samostatné singly. První singl "Lovers Not Friends" byl vydán 28.6.2023. Music Industry následoval 28.7.2023 a třetí singl Blessed bude následovat 28.8.2023.

Singly Lovers Not Friends byl natolik úspěšný, že jeho různé verze byly a budou vydávány postupně až do vydání stejnojmenného debutového alba. Byl vydán jako akustická verze s klavírem, bude vydán jako orchestrální verze či různé remixy.

THER se neomezuje standardy a normami současné společnosti ve své tvorbě. Její umělecký výraz je autentický a originální. Zachovává si svou autenticitu a nebojí se postavit svým vlastním pravidlům a očekáváním.

Její hudba se žánrově řadí převážně mezi pop, elektro pop a rock. Skladby mají často složitější kompoziční postupy a obsahují prvky nástrojů z velkých orchestrů.

THER byla ovlivněna zpěvačkou Billie Eilish, jejíž depresivní styl hudby ji inspiruje, ale inspirovala se také písněmi i jiných umělců. Přesto však převládá její vlastní tvůrčí impuls a skládá písně podle svého srdce.

THER vydává svou hudbu pod hudebním vydavatelstvím RedDot Records. Další informace o zpěvačce a skladatelce THER se můžete do číst na webu vydavatelství.