Zákaznická podpora:info@therofficial.cz

Mentally Ill - Singl

Mentally Ill je druhý singl THER. Vydala jej digitálně prostřednictvím hudebního vydavatelství RedDot Records dne 22. října 2022.

Datum vydání:  22.10.2022
Délka: 2:42
Jazyk: Angličtina
Žánr: Pop, muzikál
Autor hudby:  THER, Mr. BRAIN
Autor textu:  THER
Produkce:  Mr. BRAIN, JD
Nahrávací studio:  JackDaw Studio
Videoklip:  PeetFlue
Vydavatel: RedDot Records
ZOBRAZIT VÍCE NA WEBUREDDOT RECORDS

Ikona YouTube Ikona Deezer Ikona Apple Music Ikona Spotify

THER - Mentally Ill - Single

 

Píseň Mentally Ill reflektuje touhu zpěvačky po úniku z aktuálního prostředí, které má negativní vliv na její duševní zdraví. Zpěvačka se touží zbavit strachu a začít nový rok bez omezení, jako jsou finance a nedostatek času. Text písně vyjadřuje také potřebu podpory a porozumění od ostatních, přičemž zpěvačka hledá místo, kde může žít své sny a cítit se v bezpečí.

VZNIK

Píseň Mentally Ill má kořeny v událostech v osobním životě THER, kdy se dostala do sporu se svým přítelem v době těžkého zkouškového období na vysoké škole. Skladba vyjadřuje její emocionální stav a touhu po podpoře. THER se rozhodla vyjádřit své pocity skrze hudbu. Píseň je zrcadlem jejích emocí a vyjadřuje její rostoucí sebevědomí a odhodlání překonávat obtíže.

PRODUKCE

Vokály pro Mentally Ill byly nahrány v JackDaw Studiu na Kladně. Mix vokálů dělala JD a celkový mix a mastering Mr. BRAIN. Singl Mentally Ill obsahuje nejen standardní verzi písně, ale také 3 instrumentální verze a 2 dekonstruované verze se zpěvem. Mentally Ill je první píseň THER, která byla plně produkována v RedDot Records.

KOMPOZICE

Píseň Mentally Ill je energická skladba s tempem 130 dob za minutu v tónině A♭moll. V Mentally Ill jsou použity orchestrální perkuse a efekty smyčců v přechodech, zdůrazněních a modulacích. Skladbu Mentally Ill napsala THER, poté ji upravil Mr. BRAIN. Úprava zahrnovala řešení problémových úseků, přepracování nástrojového aranžmá a přidání orchestrálních prvků.

VIDEOKLIP

Režii, natáčení a střih videoklipu k písni Mentally Ill udělal PeetFluee. Natáčelo se v bývalých prostorách RedDot Space, v bývalé továrně poblíž Kladna a na Záplavách. Ve videoklipu se objevují i JD a Mr. BRAIN.

© 2022 RedDot Records